Laboratorijas Informācijas sistēma (LIS) - DiaLab

dialab big

SIA Diamedica izstrādātā DiaLab ir uz klienta-servera arhitektūras bāzētā laboratorijas informācijas sistēma un ir paredzēta medicīniskās laboratorijas apritē esošās informācijas uzkrāšanai, sistematizēšanai un glabāšanai.

Sistēma ir veidota atbilstoši Latvijas standartam LVS EN ISO 15189:2013 “Medicīnas laboratorijas. Kvalitātes un kompetences prasības (ISO 15189:2012).

DiaLab uzkrāj šādu informāciju:

 • Pacients un viņa identifikācija, dzīves vietas adrese, diagnozes, specifiska informācija par pacientu, kas palīdzētu rezultātu interpretēšanā u.t.t;
 • Izmeklējumu pieprasītājs, izmeklējumu pieprasīšanas datums un laiks, izmeklējumu pieprasījuma reģistrēšanas datums un laiks un reģistrators;
 • Izmeklējumu reģistrēšanas datums un laiks un reģistrators, izmeklējumu rezultāti un attiecīgie referentie intervāli, izmeklējumu izpildes datums un laiks un izpildītājs, rezultātu validēšanas datums un laiks un validētājs;
 • Reģistrēto izmeklējamo materiālu identifikatori;
 • Materiālu ņemšanas datums un laiks, materiāla ņēmējs un komentāri par materiālu (anatomiskā izcelsmes vieta, materiāla kvalitāte, u.t.t.), materiālu reģistrēšanas datums un laiks un reģistrators;
 • Veikto izmeklējumu manipulāciju kodi un to skaits;
 • Cita svarīga informācija, piemēram, izmeklējumu mērķis, vai izmeklējumi ir CITO u.c.;
 • Kvalitātes kontroles rezultātus.

Papildus šai informācijai datu bāzē glabājās arī cita informācija, tāda kā valsts apmaksājamo laboratorisko izmeklējumu tarifi, iestādes maksas pakalpojumu cenas un apdrošināšanas sabiedrību izcenojumi hronoloģiskā secībā u.t.t. Ar šādu informācijas apjomu laboratorija vienmēr būs spējīga ne tikai sniegt ziņas par atsevišķa pacienta izmeklējumu vēsturi un rezultātu dinamiku, bet arī ātri un vienkārši izvērtēt savu darbu ilgstošā laika periodā un sniegt finansiālās atskaites vai rēķinus apdrošināšanas kompānijām.

Programma sastāv no pieciem blokiem jeb moduļiem:

 • Izmeklējumu pieprasījumu un materiālu reģistrēšana,
 • Izmeklējumu rezultātu ievadīšana un validēšana,
 • Izmeklējumu pārskatu izdruka,
 • Kvalitātes kontrole,
 • Atskaites.

Katrs no šiem blokiem atbild par noteiktu medicīniskās laboratorijas ikdienas darba daļas datorizāciju, tas ir manuālo pierakstu aizstāšanu ar līdzīga informācijas apjoma ievadīšanu sagatavotās elektroniskās 'formās'. Liela daļa šo elektronisko formu satur iepriekš sagatavotus klasifikatorus un sarakstus. Tas ievērojami paātrina informācijas meklēšanu, ievadīšanu un nodrošina tās klasificēšanu.

Laboratorijas iekārtu pieslēgšana

Sistēma nodrošina visu laboratorijas analizatoru pieslēgšanu neatkarīgi no tā, vai tie strādā pēc vienvirziena vai divvirzienu datu apmaiņas principa.

DiaLab ir papildināts ar SIA Diamedica izstrādāto leikocitārās formulas skaitītāju, ar kura palīdzību var ne tikai saskaitīt un ierakstīt datu bāzē formulvienību daudzumus, bet arī ievadīt formulas kvalitatīvo aprakstu (leikocitoze, poikilocitoze u.t.t.). Izstrādes stadijā ir arī citu mikroskopisko novērojumu skaitītāji.

DiaLab ® ir SIA Diamedica starptautiski reģistrēta preču zīme

Par SIA "Diamedica"

SIA Diamedica ir viens no trim Diamedica grupas uzņēmumiem. Pārējie šīs grupas uzņēmumi ir OÜ Diamedica Igaunijā un Diamedica UAB Lietuvā. SIA Diamedica piedāvā analizatorus, reaģentus un tehniskos pakalpojumus medicīniskām, zinātniskām un ar ražošanu saistītām laboratorijām, kā arī vizuālas diagnostikas aprīkojumu un mikroskopu sistēmas.

 

ISO 9001:2015

Kopš 26.11.2012. SIA Diamedica pārvaldības sistēma ir sertificēta atbilstoši starptautiskajam standartam ISO 9001.

ISO 9001 serifikats LVmin

 

Konfidencialitātes politika

Mūsu kontakti

  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  +371 67577833
  +371 67578270
Augusta Deglava iela 66, Rīga, LV-1035

Our Map